No LaB, “Made in Türkiye” ile geri geldi!

No LaB’in ikinci temalı sergisi  ‘Made in Türkiye’ 6 Nisan’da Hasköy İplik Fabrikasında açıldı.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında, Afrika’nın renkli ve eğlenceli sanat anlayışını Türkiye’ye taşıyan ilk sergileri ‘Modern Africa / A Rainbow Nation’ ile Karaköy’de sıradışı bir sunum gerçekleştirmiş olan No LaB, bu sergi ile kendi köklerine döndü.

No LaB’in kurucuları Zeynep Ercan ve Ala Onur, ‘Biz Türkiye olarak Dünya sanatına nasıl bir katkıda bulunuruz?’ sorusuyla, yine klasik sanat algılarımızı değiştiren; göze, kulağa, mideye hitap eden dinamik bir sergi yarattılar.

Türk Sokak Kültürü

Made in Turkiye’yi gezerken, büyük annelerimizin vitrinlerini hatırlatan biblolar, çocukluğumuzun sokak oyunları, geleneksel Türk işçiliğinin yansıdığı tasarımlar, Türk lezzetleri ve Anadolu ezgileri ile buluşmak mümkün.

Chris Wolston, Liz Collins ve Amit Baruch gibi dünyaca takip edilen genç sanatçıların da katıldığı sergi, “çok içimizden ama alışılmışın dışında” hissi veren ayrıcalıklı bir proje.

Hasköy İplik Fabrikası

Hasköy İplik Fabrikası 1952’de kurulduğu günden bu yana ilklere imza attı. Son yıllarda şehrin pek çok önemli etkinliğine de ev sahipliği yapan bu yapı, her köşesinde 60 küsür yılın izlerine rastlayabileceğiniz etkileyici bir atmosfere sahip. Hal böyle olunca “Made in Turkiye” etkinliği kapısından koridorlarına kadar sizi içine alıp geçmişten bir yerlere mutlaka götüren çok keyifli bir sergi olmuş.

Bunker Custom Cycles

Gözle görülen her şeyin satılık olduğu bu sergide küçüklü büyüklü sanat eserleriyle her bütçeye hitap edecek eserleri de bulabiliyoruz. Fakat karşı konulması güç cazibeleriyle bir koridoru ele geçirmiş Bunker Custom Cycles’ı ayrı bir yere koymamam imkansızdı. “Bunker Customs”ın ellere sağlık işleriyle ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Made in Turkiye 10 Haziran’a kadar devam edecek. Havalar da hazır ısınmışken mutlaka bahçesinde bir kahve içilmeli, sergi alttan üste bir gezilmeli, benden söylemesi.

No LaB’i takipte kalmak için;

https://www.nolab.co

https://www.facebook.com/events/1446254172115872/