Petersen Otomotiv Müzesi, Los Angeles, California’da, geçmişten günümüze otomobil ve motosikletleri sergileyen etkileyici bir koleksiyoner.

Dünyanın en büyük otomotiv müzelerinden olan Petersen Müzesi, 2015’te, $90 milyon bütçelik yenilenmesiyle, görenlerin kalplerini daha da hızlı attırıyor. 1957 Ferrari 625/250 Testa Rossa, 1995 McLaren F1 gibi çarpıcı araçların sergilenmesinin dışında, koca bir tarih içerisinde yolculuk yaptıran sergiler de yer almakta.

Konu kültür ve evrim olunca iki tekere de selam vermekten geri kalmayan müzede klasik motosikletlere de yer veriliyor.

Bu haberin konusu da tam olarak bu:

“Custom Revolution” ismiyle  Paul d’Orleans küratörlüğünde bağımsız tasarımcıların işlerinin sergilendiği sergi 14 Nisan’da başladı.

Courtesy of The Vintagent; E-Lisabad by Krautmotors

Sergi, dünyanın pek çok yerinden tasarımcının, yenilikçi ve ilham veren işlerini bir araya getiriyor. Eski ve yeni motorları yine eski ve yeni çizgilerle buluşturan bu genç asiler, ellerinden çıkan işlerle yaratıcılığın sınırlarını zorluyor.

 25 yapımcının 25 motosikletinin sergilendiği etkinlik daha önce bir arada görülmemiş motosikletlerden oluşuyor. Her yerde büyük takipçi kitlelerine sahip bu tasarımcılar, şimdiden BMW, Yamaha, Harley Davidson, Ducati gibi markalarla iş birliği yapmaya ya da  beğenilerine sunmaya çoktan başladılar.
Courtesy of The Vintagent; “The 2 stroke attack” by Roland Sands

Paul d’Orleans, “motosiklet tarihi bugüne kadar, üretici firmaların adına yazılmış gibi olsa da, işin öncüleri; tasarımcıları ve yarışçılarıdır” diyerek, el emeğine ve bükülemeyecek bileklere saygının da altını çiziyor.

Koleksiyonda ayrıca Ian Barry’nin Black Falcon’u, Mark Atkinson ve Mehmet Doruk Erdem’in BMW Alpha’sı, Revival Cycle’ın J63 Ducati’si gibi ikonik makinalar da var.

Courtesy of The Vintagent – Bmw Alpha by Mehmet Doruk & Mark Atkinson

Yolu LA’e düşen motosiklet tutkunlarına tam anlamıyla görsel bir ziyafet sunan sergi Mart 2019’a kadar devam edecek.

 

Haber: http://thevintagent.com/