6/05/2018

Geçen sene ilki düzenlenen festivale Istanbul’da olmadığım için katılamamış, bu seneki etkinlik tarihini yakalayabilmek için sayfalarını sıkı takibe almıştım.

Blog’umla birebir örtüşen konsepti Büyüklere Oyuncaklar ile yola çıkan festival, Türkiye’nin ilk hobi ve eğlence festivali. Ultra teknolojik oyuncakları deneyimleme fırsatı sunan, golf meraklılarından motosiklet severlere hitap eden, aksiyonu ister karadan ister denizden almak isteyenlere alternatif sunan, otomobil meraklılarının kalbini çalan işlerden macera deneyimlenebilen atölyelere kadar uzanan etkinlik, bu yolda heyecanlanan herkesi iki günlüğüne bir araya topladı.

Kemer Country’nin doğayla iç içe ambiyansına yayılmış festival alanında gezerken, bir macera sokağında yürür gibi hissettim kendimi. Sıra sıra dizilen stand alanları ve aktivite halindeki insanlar arasında “böyle kendimizce bir cumhuriyet kursak da biz bize yaşasak mı?“ diye düşünmedim değil.

Katılımcıların otomobil, motosiklet ve yeni nesil kaykayları deneyimlediği, zipline’dan balta atmaya, binicilikten DJ atölyelerine, drone’lardan yeni model havacılık araçlarına kadar aklımıza hobi ve aktivite deyince gelen tüm detayların yer bulduğu etkinlik, moda ve peyzaja da selam vermeden geçmemiş. DJ performansları ve konserler de olmazsa olmazdı tabii.

Ben de bu vesileyle mini bir Airsoft deneyimi yaşama fırsatı buldum. Anadolu Parsları’yla da bu macera dolu aktivitenin detaylarıyla ilgili sohbetimizde anlattıkları, daha fazlasını deneyimlemek için beni heyecanlandırmaya yetti.

Kariyerine 2013 yılında başlayan 94 doğumlu motosiklet sporcusu Birkan Polat ise stunt rider şovuyla festivale imza atanlardan.

Geçmişi gelecekten aldıkları ilhamla yeniden tasarlayan ulusal gururumuz Bunker Custom Cycles‘sız bir Big Boyz elbette düşünülemezdi. Yeni bebekleri Yamaha MT-25’i 17 parçalık alüminyum karoser panolardan oluşan kitleriyle yorumlayarak, yine çarpıcı bir iş ortaya çıkarmışlar.

Konu kalp ritminin hızlanması olunca, 107 yıllık tarihiyle klasik otomobilleri restore eden London Morgan’da festival girişinde ilk sıralarda yerini almıştı.

Sadece ilgi alanı olduğu için değil, sıradanlıktan sıyrılıp hayatına mini bir heyecan katmak isteyen herkesin bir yolunun düşmesi gerektiği festival bence.

Seyahatimden erken dönmeme sebep olan Big Boyz’un bu kadar kapsamlı olduğunu bilseydim ilk gününde de orda olurdum. Çünkü her şeyi geniş geniş deneyimlemek isteyenler için iki gün tadından yenmezmiş.

Ee 3.sü ne zaman?